اعزام دانشجو

اعزام دانشجو

اخذ اقامت استرالیا

اخذ اقامت استرالیا

جهت تکمیل فرم ارزیابی رایگان اینجا را کلیک نمایید

 

 بر اساس قوانین جدید 2012 اداره  مهاجرت استرالیا تغییراتی را در ویزاها به شرح ذیل بوجود  آورده است .

اداره مهاجرت استرالیا دارای 2 لیست از مشاغل می باشد که لیست 1 مشتمل است  بر مشاغلی (192) شغل که همه ایالت ها به آنها نیاز داشته و از ارزش شغلی بالاتری برخوردارمی باشند در نتیجه شخص متقاضی می تواند درصورت واجد شرایط بودن برای اقامت فدرال (ویزای کلاس 189 ) اقدام نماید  و بدین ترتیب  به هیچ  شخص یا ایالتی  وابسته  نمی شود .ولی لیست 2 شامل مشاغلی است بسیار گسترده تر از لیست 1 ( 451) شغل، متقاضیانی که شغل آنها  که در این لیست وجود داشته بایستی توسط  ایالت و یا  اقوام درجه یک خود که در استرالیا مقیم هستند ، اسپانسر شوند. (ویزای کلاس 489 و 190)

 نکته قابل توجه : متقاضیانی که شغلشان در لیست 1 و یا 2 قرار دارد و توسط یکی از ایالتها اسپانسر می شوند از الویت بالاتری نسبت به آنهایی که شغلشان صرفا در لیست 1 قرار دارد و  اسپانسر ایالت ندارند، برخوردار هستند یعنی زمان بررسی  پرونده ایشان سریعتر خواهد بود. 


 ویزای189: از طریق تخصص و حرفه

  این  همان  ویزای  179 می باشد و  از بهترین نوع  ویزا  بوده و  از طریق تخصص و حرفه می توانید مشغول به کار شده و  اقامت کاری بگیرید. برای این  ویزا  بایستی تخصص شما در  لیستSOL   باشد .

 توضیح :  لیست SOL لیست مشاغل انتخابی مورد نیاز کشور استرالیا می باشد که در این لیست ام مشاغل و میزان امتیازی که به آنها تعلق می گیرد آمده است. بر اساس این ویزا متقاضیان می توانند:

        در هر جای استرالیا به صورت دائمی زندگی و کار کنند.
        در مدارس یا دانشگاههای استرالیا ، همانند یک استرالیایی (با هزینه بسیار پایین)  تحصیل کنند.
        مراقبتهای پزشکی یا درونی رایگان دریافت کنند. (پبس(
        به بیمه بیکاری و بازنشستگی دسترسی داشته باشند.
        برای شهروندی استرالیا تقاضا دهند.

  افراد زیر شامل تقاضای شما می شوند:
  - همسر متقاضی
  - فرزندان قانونی متقاضی

  مدت اعتبار ویزا:
  این ویزا اقامت دائم کاری است و همانند یک مقیم دائم شما اجازه ماندن در استرالیا به صورت نامحدود را دارید. همچنین این ویزا به شما اجازه مسافرت و  وارد شدن به استرالیا را به مدت 5 سال  از تاریخ اخذ ویزا میدهد. تاریخ انقضای این ویزا هیچ گونه دخالتی در وضعیت اقامت دائم شما در استرالیا هستید ندارد. اما اگر شما تمایل به ادامه مسافرت به استرالیا و یا از استرالیا به صورت مقیم  دائم  دارید باید بعد از تاریخ انقضای اولیه این  ویزا بتوانید  ویزای بازگشت ا قامت دائم را بگیرد  و مدت  زمان آن بستگی به زمانی دارد که در استرالیا بوده اید .برای گرفتن این نوع ویزا، شما  امتیاز لازم  برای اخذ ویزا  را دارا باشید. امتیاز لازم برای این نوع ویزا 60 می باشد.

 برای ویزای کار استرالیا از طریق تخصص و حرفه بایستی شامل مجموع امتیازات زیر باشید :

1 -    سن شما نباید بیشتر از 44 سال باشد.بیشتر از 44 سال فاقد امتیاز است .
2 -  باید مدرک تحصیلی دانشگاهی داشته باشید و یا مدرک فنی و حرفه ای که 900  ساعت باشد .
3 -   سابقه کار مرتبط و مکفی داشته باشد .
4 -    دارای مدرک زبان IELTS باشد.

جدول زیر امتیازات را برای هر متقاضی مشخص می نماید.

فاکتورهای لازم

امتیاز کسب شده

سن

تا 30 امتیاز

تسلط به زبان انگلیسی

تا 20 امتیاز

سابقه کار

تا 15 امتیاز 

سطح مدرک تحصیلی دانشگاهی متقاضی اصلی

تا 20 امتیاز

زبان دوم 

تا 5 امتیاز 

شرایط همسر

تا 5 امتیاز 

تحصیلات تمام وقت حداقل دو ساله در استرالیا

تا 5 امتیاز 

تحصیل در مناطق محلی

تا 5 امتیاز

ا ستفاده از برنامه مهاجرتی ایالتی

تا 5 امتیاز 

اسپانسر توسط فامیل درجه یک

تا 10 امتیاز 

 

  ویزای 190: ویزای کار مهارت و تخصص با اسپانسر ایالتی
گاه پیش می آید افرادی شرایط  اولیه و امتیاز لازم را به طور مستقیم بدست نمی آورند بنابراین با استفاده از این روش 5 امتیاز به مجموع امتیازات شما اضافه خواهد شد. در این روش بایستی درخواستی جهت اخذ اسپانسر به یکی از ایالت های استرالیا که به مهارت فرد نیاز دارد ارسال می شود  که در این  صورت باید شغل فرد در لیست اداره مهاجرت آن ایالت وجود داشته باشد. در صورت بودن شغل در لیست ایالتی  و صدور گواهی اسپانسرشیپ از ایالت مورد درخواست به جمع امتیاز شما 5 امتیاز اضافه خواهد شد.این ویزا به شما اقامت دائم 5 ساله می دهد و شرط آن صدور تعهدی است که شخص به یکی از ایالت های استرالیا می دهد.

کسانی که این ویزا را دریافت می نمایند فقط برای 2 سال باید در ایالت اسپانسر کننده باشند و بعد از آن در هر نقطه می توانند کارو زندگی کنند و همچنین از بدو ورود از کلیه مزایای یک شهروند استرالیائی استفاده کنند.

 وقتی ایالتی اسپانسر فردی می شود خدمات بسیار عالی را در اختیار فرد قرار می دهد. از جمله :  پیدا کردن محل زندگی ،مدرسه بچه ها ، کمک به افراد تا منطبق شدن با محیط و . . .

 
ویزای 489:  ویزای کار مهارت و تخصص از طریق اسپانسر ناحیه یا اقوام ،
در این ویزا باید شغل فرد در لیست مشاغل مورد نیاز ناحیه وجود داشته باشد. مدت اعتبار این ویزا 3 سال می باشد و شخص بایستی 2 سال را در ناحیه ای که اسپانسر شده زندگی و کار کند. این نوع ویزا  به دلیل داشتن شرایط ساده تر از قبیل نمره زبان پائین در بعضی از رشته ها و داشتن اولویت بررسی حائز اهمیت بوده و 10 امتیاز به مجموع امتیازات شخص اضافه می شود. اگر شخصی 50 امتیاز از سایر موارد بدست آورد به راحتی می تواند این ویزا را دریافت کند. همچنین در صورت داشتن یکی از اقوام درجه یک ( پدر - مادر - خواهر- برادر - عمه - عمو - خاله و دائی ) نیز این 10 امتیاز را به شما تعلق خواهد گرفت

 

جهت تکمیل فرم ارزیابی رایگان اینجا را کلیک نمایید

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی
طراحی سایت با مهریاسان
  • فرم ارزیابی رایگان
  • صفحه اصلی
  • مشاوره فوری
  • تماس با ما