اعزام دانشجو

اعزام دانشجو

شرایط انتقال دانشجو پزشکی به داخل

آیین نامه انتقال دانشجویان به دانشگاههای علوم پزشکی
 

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت از ابلاغ آیین نامه انتقال دانشجویان ایرانی دانشگاههای خارج به دانشگاههای علوم پزشکی داخل کشور خبر داد و گفت: این آیین نامه برای دانشجویانی که از ابتدای سال 2010 تحصیل خود را در خارج کشور آغاز کنند لازم الاجرا است. دکتر غلامرضا حسن زاده در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: آیین نامه انتقال دانشجویان ایرانی از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی خارج از کشور به دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی داخل کشور و شعب بین الملل آنها در شورای عالی برنامه ریزی وزارت بهداشت به تصویب نهایی رسید و هفته گذشته ابلاغ شد.

لازم الاجرا بودن آیین نامه برای دانشجویانی که از ابتدای سال 2010 میلادی در دانشگاههای خارجی تحصیل خود را آغاز کنند

وی اضافه کرد: این آیین نامه برای کلیه دانشجویان ایرانی که از ابتدای سال 2010 میلادی تحصیل خود را در دانشگاههای خارج از کشور آغاز کنند لازم الاجرا است و با ابلاغ آن کلیه آیین نامه های قبلی ملغی محسوب می شود.

حسن زاده با اشاره به شرایط انتقال به داخل کشور گفت: دانشجویان ایرانی می توانند به دانشگاههای داخل و یا شعب بین الملل انتقال پیدا کنند که شرایط عمومی و اختصاصی موجود در آیین نامه را کسب کنند. ارائه مدرک مورد تایید سفارت و یا نمایندگی های علمی ایران در کشور مبداء و موافقت شورای انتقال وزارت بهداشت جزئی از این شرایط است.

ممنوعیت انتقال دانشجویان به دانشگاههای علوم پزشکی داخل و امکان انتقال به شعب بین الملل

وی با اشاره به مصوبه قبلی شورای ارزشیابی مدارک تحصیلی در خصوص ممنوعیت انتقال دانشجویان ایرانی که از سال 2008 میلادی تحصیل خود را در خارج از کشور آغاز کرده اند به دانشگاههای داخل به مهر گفت: انتقال این دسته از دانشجویان به دانشگاههای علوم پزشکی داخل همچنان ممنوع و تنها به شعب بین الملل امکان انتقال وجود دارد.

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: دانشجویان در صورت دارا بودن شرایط انتقال در همان مقطعی که در خارج از کشور به تحصیل اشتغال دارند و یا مقطع پایین تر مجاز به ادامه تحصیل در داخل کشور هستند.

اعلام شرایط عمومی افرادی که می توانند انتقال پیدا کنند

وی با اشاره به شرایط عمومی افرادی که می توانند انتقال پیدا کنند، گفت: خروج قانونی از کشور، معتبر بودن دانشگاه محل تحصیل با توجه به آخرین مصوبات وزارت بهداشت، نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل، دارا بودن دیپلم کامل و دارا بودن مدرک تحصیلی معتبر برای ورود به دوره بعدی مورد تایید وزارت علوم یا بهداشت از جمله این شرایط است.

حسن زاده شرایط اختصاصی انتقال دانشجویان را در هر مقطع تحصیلی متفاوت ذکر کرد و به مهر گفت: مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد ناپیوسته، دکتری عمومی، دکتری تخصصی و دستیاری شرایط متفاوتی دارند که هر کدام به تفصیل در آیین نامه مذکور به آن اشاره شده است.

ممنوعیت انتقال و مهمانی دستیارانی که از شروع سال 2008 میلادی تحصیل خود را در خارج از کشور آغاز کرده اند

وی اظهار داشت: انتقال و مهمانی دستیارانی که از شروع سال 2008 میلادی تحصیل خود را در خارج از کشور در دوره تخصصی آغاز کرده اند به دانشگاههای داخل کشور ممنوع است.

ادامه تحصیل دانشجویان انتقالی طبق ضوابط و مقررات آموزشی دانشجویان داخل

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد:ادامه تحصیل دانشجویان انتقالی از دانشگاههای خارج از کشور به دانشگاههای علوم پزشکی داخل کشور طبق ضوابط و مقررات آموزشی دانشجویان داخل است. تطبیق دروس گذرانده شده این افراد بر عهده شورایی قرار دارد که در این زمینه تصمیم گیری می کند.

وی خاطرنشان کرد: شورای انتقال به ریاست معاون آموزشی وزارت بهداشت و دبیری ریاست مرکز خدمات آموزشی وزارتخانه و هشت عضو حقوقی دیگر تشکیل می شود و در مورد موارد خاص که به این شورا ارجاع می شود، تصمیم گیری می کند.

 
 

 
تگها : سوره بقره , موارد فنی
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی
طراحی سایت با مهریاسان
  • فرم ارزیابی رایگان
  • صفحه اصلی
  • مشاوره فوری
  • تماس با ما